ĆWICZYMY PALUSZKI OD LAT 2

Zapraszamy dzieci od lat 2 wraz z Opiekunem na niepowtarzalne warsztaty ceramiczne. Skupimy się nie tylko na czuciu.  Zabawa z gliną jest spotkaniem oddziałującym na wiele zmysłów. Dlaczego jest to takie ważne?

 

 

 

Teoria integracji sensorycznej stworzonej przez dr A. Jean Ayers w latach 70-tych ubiegłego wieku pomogła zrozumieć, że niektóre problemy z zachowaniem  i emocjami dzieci spowodowane są deficytami w ich fundamentach sensorycznych. Co to tak naprawdę oznacza? Ano to, że aby dziecko rozwijało się harmonijnie, potrzebna jest współpraca wszystkich zmysłów. Dziecko w ciągu pierwszych siedmiu lat życia uczy odbierać się zmysłami otaczający je świat. Niemniej aby wykorzystać zebrane informacje, konieczne jest przetworzenie zebranych bodźców. Jeśli któryś ze zmysłów nie rozwinął się wytarczająco, dziecko może mieć problemy z funkcjonowaniem.

 

 

Dlatego warto zadbać o stymulację zmysłów już u małych dzieci. Dotyk jest pierwszym zmysłem rozwijającym się u dziecka jeszcze w łonie matki i jest w stanie sprawnie funkcjonować jeszcze zanim ukształtują się słuch i wzrok. Stąd niezwykła waga dotyku dla właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Jeśli ciało nie jest wystarczająco stymulowanie dotykiem, staje się "niezrównoważone"*.

 

Każdy z małych uczestników otrzyma plaster gliny, który będzie wyjściem do stworzenia własnej pracy. 

Będziemy ćwiczyć małe rączki. 
Kulać wałeczki i kulki. 
Drapać szczoteczką. Smarować pędzlem. 
Dusić i ugniatać glinę.

Będziemy doświadczać różnych struktur, nie tylko korzystając z różnych rodzajów gliny (z ziarenkami i bez), ale też 

poczujemy makaron, ryż, kaszę, kawę., i inne ziarenka...

Kolejne spotkania w ramach tego cyklu odbywają się zawsze w niedzielę - latem zajęcia nie odbywają się. Wracamy we wrześniu z nowymi tematami!
Koszt: 30 zł (rodzic lepiący wspólnie z dzieckiem).

 

Kiedy: wybrane niedziele, godz. 10:30-11:15

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: hello@heho.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Ayer A. Jean, "Dziecko a integracja sensoryczna", Harmonia Universalis, Gdańsk 2016